Col·laboradors de la Festa Major 2023
La Festa Major no seria possible sense que, directament o indirecta, més de 300 voluntaris i voluntàries destinin part del seu temps a preparar, organitzar, dirigir… en definitiva col·laborar per fer una Festa Major per a tothom de la que ens sentim tan orgullosos! Així doncs, felicitem dones i homes, noies i nois, nenes i nens, perquè fan una gran feina pel poble.
Moltes gràcies a tots i totes!
LA FESTA ÉS POSSIBLE GRÀCIES ALS GRUPS I ENTITATS:
Agrupació teatral Kampikipugui
Agrupament Escolta Amon-Ra
Agrupament La Traca
Amics de l’Art Pessebrístic
Amics de la Sardana
Amics del Cant de l’AVECA
Agrupació Bàsquet Premià
Associació Bricbarca
Associació Comissió de Pirates i Premianencs
Associació Cultural l’Amistat
Associació d’Artistes Plàstics de Premià de Mar
Associació de Geganters i Grallers Gegants Premià de Mar
Associació de veïns del barri de Llevant
Associació de veïns del barri del Gas
Associació de veïns del barri Santa Maria-Santa Anna-Tió
Associació de veïns i establiments del Casc Antic (AVECA)
Associació SanPrem
Capgrossos de Mataró
Casal d’avis de Can Manent
Casal Benèfic Premianenc
Club Fondistes premianencs
Club Natació Premià
Club Nàutic Premià
Club Patinatge Artístic Premià
Club Petanca Premià de Mar
Centre Esportiu Municipal de Premià
Colla Gegantera de Premià de Dalt
Comissió de Festa Major
Comissió de Festival-in
Comissió del Poble Pescador
Comissió Paella
Conex Premià de Mar
Consell Parroquial P. Sant Cristòfol
Coral l’Amistat
Coro Rociero La Marisma
Danza Popular Arco Iris
De Bòlit!
Escola de música i dansa Estudi Teresa Maria
Escola Municipal de Música
Escuela de flamenco Eric Corzo e Isi Bautista
Esplai Parroquial
Flamenco 3Tacones & cía
Fundació privada Casal Benèfic Premianenc
Grup de Cal·listènia de Premià de Mar
Grup d’havaneres Barca de Mitjana
Grup de Rem dels Capgrossos de Mataró
Grup Fotogràfic Argent
Inflamats
L’Alternativa ball
L’Onada Residència Premià Vila Clavellina
Miquelets de Badalona
Òmnium Cultural Premià de Mar i Premià de Dalt
Rem Premià
Simplement Diables
Svat Volei Platja
Trabucaires Escamot de la Santissima Trinitat
Trabucaires de Santa Coloma de Gramanet
Veïns dels carrers Sant Antoni, Eixample, Miquel Moragas i Sant Pau
ACTORS I ACTRIUS:
Francesc Aymerich (Omar)
Cristina Palomar (Ester)
Biel Herráez (Martí)
Saina Pastor (Yumara)
Jordi Argüés (Vigilant)
Rita Ciller (Mariona)
Roger Martín García (Omar petit)
Berta Olmos Segura (Ester petita)
Nehuén Araya Laguna (Martí petit)
Laia Solé i Santilari (Yumara petita)
Ferran Martín Paré (Guaita petit)
Producció i direcció artística del desembarcament: La Caixa dels Trons
Direcció artística del desembarcament petit: Kampikipugui
FOTÒGRAFS:
Grup Fotogràfic Argent
Esther de Prades
AMB EL SUPORT DE:
Diputació de Barcelona
RJ Serveis
AGBAR
ORGANITZA:
Ajuntament de Premià de Mar
GRÀCIES!